Good-Ark Semiconductor GSL6TVS36A
Part No.:
GSL6TVS36A
Description:
TVS, UNI-DIR, 600W, 36V, ESGB (S
Shipping
GSL6TVS36A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)