Good-Ark Semiconductor GSL6TVS33A
Part No.:
GSL6TVS33A
Description:
TVS, UNI-DIR, 600W, 33V, ESGB (S
Shipping
GSL6TVS33A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)