Good-Ark Semiconductor GSL6TVS20A
Part No.:
GSL6TVS20A
Description:
TVS, UNI-DIR, 600W, 20V, ESGB (S
Shipping
GSL6TVS20A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)