Good-Ark Semiconductor GSL6TVS18A
Part No.:
GSL6TVS18A
Description:
TVS, UNI-DIR, 600W, 18V, ESGB (S
Shipping
GSL6TVS18A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)