Good-Ark Semiconductor GSEZ8B450
Part No.:
GSEZ8B450
Package:
0402 (1006 Metric)
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 8V, DF
Shipping
GSEZ8B450 Information
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
360W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
45pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)