Good-Ark Semiconductor GSEZ5U045
Part No.:
GSEZ5U045
Package:
0402 (1006 Metric)
Description:
TVS, ESD, UNI-DIR, ULTRA-LOW CAP
Shipping
GSEZ5U045 Information
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
120W
Applications:
DVI, HDMI, USB
Capacitance @ Frequency:
0.45pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)