Good-Ark Semiconductor GSEZ3B170
Part No.:
GSEZ3B170
Package:
SOD-882
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 3.3V,
Shipping
GSEZ3B170 Information
Package/Case:
SOD-882
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
3.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
8V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
80W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
17pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)