Good-Ark Semiconductor GSEZ3B120
Part No.:
GSEZ3B120
Package:
0402 (1006 Metric)
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 3.3V,
Shipping
GSEZ3B120 Information
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
3.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
80W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
12pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)