Good-Ark Semiconductor GSEZ12B090
Part No.:
GSEZ12B090
Package:
0402 (1006 Metric)
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 12.0V,
Shipping
GSEZ12B090 Information
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
150W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
9pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)