Good-Ark Semiconductor GSEWT5B150
Part No.:
GSEWT5B150
Package:
SOD-882
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 5V, 15
Shipping
GSEWT5B150 Information
Package/Case:
SOD-882
Series:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.4A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
150W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
15pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)