Good-Ark Semiconductor GSESLC18VD323S-2B
Part No.:
GSESLC18VD323S-2B
Description:
TVS, ESD, ARRAY, BI-DIR, 18.0V,
Shipping
GSESLC18VD323S-2B Information
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
19.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
240W
Capacitance @ Frequency:
1pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)