Good-Ark Semiconductor GSESLC12VD323S-2B
Part No.:
GSESLC12VD323S-2B
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, LOW CA
Shipping
GSESLC12VD323S-2B Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
28.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
Ethernet, USB
Capacitance @ Frequency:
1pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)