Good-Ark Semiconductor GSES12VD1006-2B
Part No.:
GSES12VD1006-2B
Package:
DFN1006
Description:
TVS, ESD, SINGLE, UNI-DIR, 12V,
Shipping
GSES12VD1006-2B Information
Package/Case:
DFN1006
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
150W
Applications:
CAN
Capacitance @ Frequency:
9.3pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)