Good-Ark Semiconductor GSEN5B200
Part No.:
GSEN5B200
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 5V, DF
Shipping
GSEN5B200 Information
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
100W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
20pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)