Good-Ark Semiconductor GSEN5B025
Part No.:
GSEN5B025
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 5.0V,
Shipping
GSEN5B025 Information
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
60W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
0.25pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)