Good-Ark Semiconductor GSEM3U0045
Part No.:
GSEM3U0045
Package:
SOD-923
Description:
TVS, ESD, SINGLE, UNI-DIR, 3.3V,
Shipping
GSEM3U0045 Information
Package/Case:
SOD-923
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
80W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
0.45pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)