Good-Ark Semiconductor GSEJ5U83
Part No.:
GSEJ5U83
Package:
SOT-563, SOT-666
Description:
TVS, ESD, ARRAY, UNI-DIR, 5.0V,
Shipping
GSEJ5U83 Information
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Unidirectional Channels:
5
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
25W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
8.3pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)