Good-Ark Semiconductor GSEDC5B250
Part No.:
GSEDC5B250
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 5V, SO
Shipping
GSEDC5B250 Information
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
25pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)