Good-Ark Semiconductor GSEDC15U010
Part No.:
GSEDC15U010
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
TVS, ESD, SINGLE, UNI-DIR, 15.0V
Shipping
GSEDC15U010 Information
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Type:
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
40V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
Ethernet, USB
Capacitance @ Frequency:
1pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)