Good-Ark Semiconductor GSEC7B750
Part No.:
GSEC7B750
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
TVS, ESD, DUAL, BI-DIR, 12.0/7.0
Shipping
GSEC7B750 Information
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7V (Max), 12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
8V, 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
500W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
75pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)