Good-Ark Semiconductor GSEC3U2000
Part No.:
GSEC3U2000
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
TVS, ESD, DUAL, UNI-DIR 3.3V, SO
Shipping
GSEC3U2000 Information
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Unidirectional Channels:
2
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
200pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)