Good-Ark Semiconductor GSEC15B006
Part No.:
GSEC15B006
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, LOW CA
Shipping
GSEC15B006 Information
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
GSECxB006
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
550W
Applications:
Ethernet, USB
Capacitance @ Frequency:
0.6pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-45°C ~ 125°C (TJ)