KEMET F861KM333M310L
Part No.:
F861KM333M310L
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Shipping
F861KM333M310L Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)