Good-Ark Semiconductor F4TVS58A
Part No.:
F4TVS58A
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 58V, ESGA (SO
Shipping
F4TVS58A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)