Good-Ark Semiconductor F4TVS16A
Part No.:
F4TVS16A
Description:
TVS, UNI-DIR, 400W, 16V, ESGA (S
Shipping
F4TVS16A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)