Good-Ark Semiconductor F2TVS33A
Part No.:
F2TVS33A
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Description:
TVS, UNI-DIR, 200W, 33V, ESGA (S
Shipping
F2TVS33A Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.75A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)