EVVO ESDCAN24-2BLY
Part No.:
ESDCAN24-2BLY
Manufacturer:
EVVO
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
TVS DIODE 24VWM SOT23-3
Shipping
ESDCAN24-2BLY Information
Manufacturer:
EVVO
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
55V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
280W
Power Line Protection:
No
Capacitance @ Frequency:
12pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)