MDD ESD5Z3.3C
Part No.:
ESD5Z3.3C
Manufacturer:
MDD
Package:
SOD-523
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 12VC SOD523
Shipping
ESD5Z3.3C Information
Manufacturer:
MDD
Package/Case:
SOD-523
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V
Voltage - Breakdown (Min):
3.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
60W
Power Line Protection:
Yes
Capacitance @ Frequency:
16.5pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)