Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF2700X
Part No.:
ERJ-2RKF2700X
Description:
RES SMD 270 OHM 1% 1/10W 0402
Shipping
ERJ-2RKF2700X Information
Resistance:
270 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)