Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF6802C
Part No.:
ERJ-1GNF6802C
Description:
RES SMD 68K OHM 1% 1/20W 0201
Shipping
ERJ-1GNF6802C Information
Resistance:
68 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)