Panasonic Electronic Components ERA-2AED682X
Part No.:
ERA-2AED682X
Description:
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/16W 0402
Shipping
ERA-2AED682X Information
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)