INPAQ Technology Co., Ltd EGA10603V24AMDG
Part No.:
EGA10603V24AMDG
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
ESD SUPPRESSORS 0603 VDC 24V CP
Shipping
EGA10603V24AMDG Information
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V (Typ)
Capacitance @ Frequency:
0.2pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TA)