TE Connectivity Passive Product CRGH0603J10R
Part No.:
CRGH0603J10R
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES 10 OHM 5% 1/5W 0603
Shipping
CRGH0603J10R Information
Series:
CRGH, Neohm
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)