TE Connectivity Passive Product CRG1206F100R
Part No.:
CRG1206F100R
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
CRG1206F100R Information
Series:
CRG, Neohm
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)