Bourns Inc. CR0805-FX-60R4ELF
Part No.:
CR0805-FX-60R4ELF
Description:
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
CR0805-FX-60R4ELF Information
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)