Ortustech COM55T5108ZSP
Part No.:
COM55T5108ZSP
Manufacturer:
Ortustech
Category:
TFT-LCD Panel
Package:
Description:
Ortustech 5.5" TN LCM 320×240 390nits CCFL TTL 36pins
Shipping
Product Details
COM55T5108ZSP Information
Manufacturer:
Ortustech
Panel Size:
5.5"
TNVAIPS:
TN
Resolution:
320×240
CR:
1900/1/14 14:01:00
Viewing Angle:
Colors:
262K
Outline Size:
134(W)×109.6(H)×22.3(D) mm
Treatment:
Hard coating (3H)
Brightness:
390 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
350:1 (Typ.) (TM)
View Direction:
6 o'clock
Viewing Angle:
55/55/40/55 (Typ.)(CR≥10)
Response Time:
40/60 (Max.)(Tr/Td)
Best View on:
Work Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Glass Thickness:
Transmissivity:
Color Depth:
262K
Mass:
320g
Used for:
Touch Screen:
Without
Refresh Rate:
60Hz