KOA Speer Electronics, Inc. CFS1/4C331J
Part No.:
CFS1/4C331J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RESISTOR
Shipping
CFS1/4C331J Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
CF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)