KOA Speer Electronics, Inc. CFS1/2CT26A222J
Part No.:
CFS1/2CT26A222J
Description:
RESISTOR
Shipping
CFS1/2CT26A222J Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)