KOA Speer Electronics, Inc. CFS1/2C472J
Part No.:
CFS1/2C472J
Description:
RES 4.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFS1/2C472J Information
Packaging:
Bulk
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)