KOA Speer Electronics, Inc. CF1/4C162J
Part No.:
CF1/4C162J
Shipping
CF1/4C162J Information
Resistance:
1.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)