KOA Speer Electronics, Inc. CF1/4C113J
Part No.:
CF1/4C113J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RESISTOR
Shipping
CF1/4C113J Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
CF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)