SMC Diode Solutions CESD12VD5
Part No.:
CESD12VD5
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Package:
SC-79, SOD-523
Description:
12V TVS,PACKAGE SOD-523, TVS ARR
Shipping
CESD12VD5 Information
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
14.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9A
Power - Peak Pulse:
220W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
45pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)