INPAQ Technology Co., Ltd CES10402V05B0DG
Part No.:
CES10402V05B0DG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
TVS Diodes
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
ESD SUPPRESSORS 0402 VDC 5V CP 0
Shipping
CES10402V05B0DG Information
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Series:
CESDG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
300V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
DVI, HDMI, USB
Capacitance @ Frequency:
0.1pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C