ITT Cannon, LLC CA3102E20-22PXBF80
Part No.:
CA3102E20-22PXBF80
Description:
CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP
Shipping
CA3102E20-22PXBF80 Information
Series:
CA-B
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
20-22
Termination:
Crimp
Fastening Type:
Reverse Bayonet Lock
Orientation:
X
Shell Finish:
Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:
Silver
Color:
Olive Drab
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps):
22A, 74A