ITT Cannon, LLC CA3102E20-22PWBA232
Part No.:
CA3102E20-22PWBA232
Description:
CONN RCPT MALE 6P SILV SLDR CUP
Shipping
CA3102E20-22PWBA232 Information
Series:
CA-B
Number of Positions:
6
Shell Size - Insert:
20-22
Termination:
Solder Cup
Fastening Type:
Reverse Bayonet Lock
Orientation:
W
Shell Finish:
Black Zinc Cobalt
Contact Finish - Mating:
Silver
Color:
Black
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps):
22A, 74A
Voltage Rating:
50V