EPCOS - TDK Electronics B41851A6226M
Part No.:
B41851A6226M
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL TH
Shipping
B41851A6226M Information
Series:
B41851
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
9Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
67 mA @ 120 Hz
Lead Spacing:
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)