EPCOS - TDK Electronics B32672Z6473J000
Part No.:
B32672Z6473J000
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Shipping
B32672Z6473J000 Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)