EPCOS - TDK Electronics B32672Z6393J289
Part No.:
B32672Z6393J289
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD
Shipping
B32672Z6393J289 Information
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)