EPCOS - TDK Electronics B32672Z5154K189
Part No.:
B32672Z5154K189
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 520VDC RAD
Shipping
B32672Z5154K189 Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
277V
Voltage Rating - DC:
520V
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)