EPCOS - TDK Electronics B32672L9102J000
Part No.:
B32672L9102J000
Description:
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RAD
Shipping
B32672L9102J000 Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
900V
Voltage Rating - DC:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)